Strona główna
Aktualności
Ostatni dzwonek, pierwsze marzenia – pożegnanie naszych absolwentów
- 25.06.2026
- 23
25 czerwca 2026 roku w Ziębickim Centrum Kultury odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas ósmych. Był to wyjątkowy moment, pełen wzruszeń, wspomnień i podziękowań – symboliczne zamknięcie ważnego etapu w życiu młodych ludzi, którzy właśnie żegnają mury szkoły podstawowej.
W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, którzy swoją obecnością podkreślili rangę uroczystości. Wśród nich znaleźli się: Burmistrz Ziębic pan Mariusz Szpilarewicz, Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu pan Andrzej Regner, zastępca Dyrektora Ziębickiego Centrum Kultury pan Wiktor Ochał, Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Agata Sobków oraz Rada Rodziców Szkoły na czele z Przewodniczącą panią Edytą Sopuch. Na sali obecni byli również nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły oraz najważniejsi bohaterowie tego dnia – uczniowie klas 8a, 8b i 8c wraz z rodzinami.
- Ostatni dzwonek, pierwsze marzenia – pożegnanie naszych absolwentów: Czytaj więcej
Bal Ósmoklasistów
- 25.06.2026
W piątek, 19 czerwca, w restauracji Derkacz odbył się Bal Ósmoklasisty. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem w wykonaniu uczniów, który zachwycił wszystkich zgromadzonych gości. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, podczas której nie brakowało tańców, uśmiechów i niezapomnianych chwil. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie i na długo zapamiętają ten wyjątkowy wieczór.
- Bal Ósmoklasistów: Czytaj więcej
Sukces naszych uczennic na I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki HARMONIA 2026
- 24.06.2026
13 czerwca 2026 r. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki HARMONIA 2026, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mańkowicach. Podstawowym celem festiwalu było rozwijanie pasji muzycznej wśród dzieci i młodzieży. W trzech grupach wiekowych zaprezentowało się ponad czterdziestu solistów z różnych części Polski.
- Sukces naszych uczennic na I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki HARMONIA 2026: Czytaj więcej
Poznajemy nowe zawody
- 24.06.2026
- 7
23 czerwca uczniowie klasy 1b odwiedzili panią Violettę Wolny(doradca zawodowy) w jej miejscu pracy. Pani Violetta opowiadała o szczegółach wykonywanego zawodu. Zaprezentowała także interesujące gry i zabawy pomagające poznawać różne zawody, rozwijać zainteresowania i predyspozycje.
Następnie odwiedziliśmy pracowników Straży Miejskiej, których siedziba znajduje się w tym samym budynku. Dzieci poznały ich obowiązki, specyfikę pracy oraz jej znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Panowie zaprezentowali dzieciom jak działa monitoring w naszym mieście.
- Poznajemy nowe zawody: Czytaj więcej
Wata cukrowa, popcorn i mnóstwo radości
- 23.06.2026
W Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się wyjątkowe wydarzenie z watą cukrową oraz popcornem dla całej społeczności szkolnej. Wprowadziło ono wiele radości, uśmiechu i pozytywnej atmosfery podczas szkolnego dnia.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia. Dzięki Waszemu wsparciu i poświęconemu czasowi wydarzenie mogło się odbyć i sprawić uczniom wiele przyjemności.
- Wata cukrowa, popcorn i mnóstwo radości: Czytaj więcej
Dwudniowa wycieczka klas 3a i 3b do Złotego Stoku
- 22.06.2026
- 17
Uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w wyjątkowej, dwudniowej wycieczce do Złotego Stoku – miejsca pełnego historii, przygód i niezapomnianych atrakcji. Naszą bazą noclegową był piękny, zabytkowy pensjonat Złoty Jar, który zachwycił wszystkich swoim klimatem i niezwykłą atmosferą.
Podczas pobytu zwiedziliśmy słynną Kopalnię Złota – nie tylko w ciągu dnia, ale również nocą! To właśnie nocne zwiedzanie dostarczyło nam najwięcej emocji. Wyposażeni w czołówki przemierzaliśmy zadymione korytarze kopalni, odnajdując ukryte w różnych miejscach zadania do wykonania. Była to prawdziwa przygoda i świetna okazja do współpracy oraz sprawdzenia swojej spostrzegawczości i orientacji w terenie.
- Dwudniowa wycieczka klas 3a i 3b do Złotego Stoku: Czytaj więcej
Tydzień dla Bezpieczeństwa
- 22.06.2026
Tydzień dla Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach to czas, pełen ciekawych i angażujących aktywności dla naszych młodszych i starszych uczniów. Realizowany był od 15 do 19 czerwca 2026r.
Każdy dzień poświęcony był innej tematyce.
.
PONIEDZIAŁEK: BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM
TEMATYKA:
- Tydzień dla Bezpieczeństwa: Czytaj więcej
Wycieczka 1b do Srebrnej Góry
- 21.06.2026
- 9
19 czerwca klasa 1b wyruszyła na wycieczkę do skansenu w Srebrnej Górze. Tam powitał nas indiański wódz i zaprosił do swojego tipi. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych legend i opowieści o tym, jak żyli rdzenni mieszkańcy Ameryki. Oglądaliśmy obozowisko Indian z rejonu Wielkich Równin i inne przykłady ich domostw.
- Wycieczka 1b do Srebrnej Góry: Czytaj więcej
Wycieczka klas 4 do Arboretum w Wojsławicach
- 19.06.2026
- 3
Dnia 18.06.2026 r. w słoneczny czwartek uczniowie klas 4 uczestniczyli w wycieczce do Arboretum – Ogrodu Botanicznego w Arboretum Wojsławice.
Dzień rozpoczęty został wspólnym pieczeniem kiełbasek i pianek przy ognisku, które było okazją do integracji i dobrej zabawy. Uczestniczyli równieżw grze terenowej, która pozwoliła im w ciekawy sposób poznawać przyrodę i zakątki ogrodu.
- Wycieczka klas 4 do Arboretum w Wojsławicach: Czytaj więcej
Matematyka naszą pasją!
- 18.06.2026
Przez cały rok szkolny uczniowie z klasy 2a i 2b naszej szkoły z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach kółka matematycznego, rozwijając swoje zainteresowania. Matematyka stała się dla nich nie tylko nauką, ale prawdziwą pasją.
Podsumowaniem całorocznej pracy był konkurs matematyczny, podczas którego uczestnicy mogli sprawdzić zdobytą wiedzę i umiejętności. Rywalizacja była wyrównana, a poziom konkursu wysoki. Po sprawdzeniu prac wyłoniono laureatów - najlepszych z najlepszych:
- Matematyka naszą pasją!: Czytaj więcej
Galeria zdjęć
- brak danych
Partnerzy