Strona główna

    • Aktualności

        • Ostatni dzwonek, pierwsze marzenia – pożegnanie naszych absolwentów

        • 25.06.2026
        • 25 czerwca 2026 roku w Ziębickim Centrum Kultury odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas ósmych. Był to wyjątkowy moment, pełen wzruszeń, wspomnień i podziękowań – symboliczne zamknięcie ważnego etapu w życiu młodych ludzi, którzy właśnie żegnają mury szkoły podstawowej.

          W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, którzy swoją obecnością podkreślili rangę uroczystości. Wśród nich znaleźli się: Burmistrz Ziębic pan Mariusz Szpilarewicz, Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu pan Andrzej Regner, zastępca Dyrektora Ziębickiego Centrum Kultury pan Wiktor Ochał, Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Agata Sobków oraz Rada Rodziców Szkoły na czele z Przewodniczącą panią Edytą Sopuch. Na sali obecni byli również nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły oraz najważniejsi bohaterowie tego dnia – uczniowie klas 8a, 8b i 8c wraz z rodzinami.

        • Ostatni dzwonek, pierwsze marzenia – pożegnanie naszych absolwentów: Czytaj więcej
        • Bal Ósmoklasistów

        • 25.06.2026
        • W piątek, 19 czerwca, w restauracji Derkacz odbył się Bal Ósmoklasisty. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem w wykonaniu uczniów, który zachwycił wszystkich zgromadzonych gości. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, podczas której nie brakowało tańców, uśmiechów i niezapomnianych chwil. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie i na długo zapamiętają ten wyjątkowy wieczór.

        • Bal Ósmoklasistów: Czytaj więcej
        • Sukces naszych uczennic na I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki HARMONIA 2026

        • 24.06.2026
        • 13 czerwca 2026 r. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki HARMONIA 2026, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mańkowicach. Podstawowym celem festiwalu było rozwijanie pasji muzycznej wśród dzieci i młodzieży. W trzech grupach wiekowych zaprezentowało się ponad czterdziestu solistów z różnych części Polski.

        • Sukces naszych uczennic na I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki HARMONIA 2026: Czytaj więcej
        • Poznajemy nowe zawody

        • 24.06.2026
        • 23 czerwca uczniowie klasy 1b odwiedzili panią Violettę Wolny(doradca zawodowy) w jej miejscu pracy. Pani Violetta opowiadała o szczegółach wykonywanego zawodu. Zaprezentowała także interesujące gry i zabawy pomagające poznawać różne zawody, rozwijać zainteresowania i predyspozycje.

          Następnie odwiedziliśmy pracowników Straży Miejskiej, których siedziba znajduje się w tym samym budynku. Dzieci poznały ich obowiązki, specyfikę pracy oraz jej znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Panowie zaprezentowali dzieciom jak działa monitoring w naszym mieście.

        • Poznajemy nowe zawody: Czytaj więcej
        • Wata cukrowa, popcorn i mnóstwo radości

        • 23.06.2026
        • W Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się wyjątkowe wydarzenie z watą cukrową oraz popcornem dla całej społeczności szkolnej. Wprowadziło ono wiele radości, uśmiechu i pozytywnej atmosfery podczas szkolnego dnia.

          Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia. Dzięki Waszemu wsparciu i poświęconemu czasowi wydarzenie mogło się odbyć i sprawić uczniom wiele przyjemności.

        • Wata cukrowa, popcorn i mnóstwo radości: Czytaj więcej
        • Dwudniowa wycieczka klas 3a i 3b do Złotego Stoku

        • 22.06.2026
        • Uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w wyjątkowej, dwudniowej wycieczce do Złotego Stoku – miejsca pełnego historii, przygód i niezapomnianych atrakcji. Naszą bazą noclegową był piękny, zabytkowy pensjonat Złoty Jar, który zachwycił wszystkich swoim klimatem i niezwykłą atmosferą.

          Podczas pobytu zwiedziliśmy słynną Kopalnię Złota – nie tylko w ciągu dnia, ale również nocą! To właśnie nocne zwiedzanie dostarczyło nam najwięcej emocji. Wyposażeni w czołówki przemierzaliśmy zadymione korytarze kopalni, odnajdując ukryte w różnych miejscach zadania do wykonania. Była to prawdziwa przygoda i świetna okazja do współpracy oraz sprawdzenia swojej spostrzegawczości i orientacji w terenie.

        • Dwudniowa wycieczka klas 3a i 3b do Złotego Stoku: Czytaj więcej
        • Tydzień dla Bezpieczeństwa

        • 22.06.2026
        • Tydzień dla Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach to czas, pełen ciekawych i angażujących aktywności dla naszych młodszych i starszych uczniów. Realizowany był od 15 do 19 czerwca 2026r.

          Każdy dzień poświęcony był innej tematyce.

          .

          PONIEDZIAŁEK: BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

          TEMATYKA:

        • Tydzień dla Bezpieczeństwa: Czytaj więcej
        • Wycieczka 1b do Srebrnej Góry

        • 21.06.2026
        • 19 czerwca klasa 1b wyruszyła na wycieczkę do skansenu w Srebrnej Górze. Tam powitał nas indiański wódz i zaprosił do swojego tipi. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych legend i opowieści o tym, jak żyli rdzenni mieszkańcy Ameryki. Oglądaliśmy obozowisko Indian z rejonu Wielkich Równin i inne przykłady ich domostw.

        • Wycieczka 1b do Srebrnej Góry: Czytaj więcej
        • Wycieczka klas 4 do Arboretum w Wojsławicach

        • 19.06.2026
        • Dnia 18.06.2026 r. w słoneczny czwartek uczniowie klas 4 uczestniczyli w wycieczce do Arboretum – Ogrodu Botanicznego w Arboretum Wojsławice.

          Dzień rozpoczęty został wspólnym pieczeniem kiełbasek i pianek przy ognisku, które było okazją do integracji i dobrej zabawy. Uczestniczyli równieżw grze terenowej, która pozwoliła im w ciekawy sposób poznawać przyrodę i zakątki ogrodu.

        • Wycieczka klas 4 do Arboretum w Wojsławicach: Czytaj więcej
        • Matematyka naszą pasją!

        • 18.06.2026
        • Przez cały rok szkolny uczniowie z klasy 2a i 2b naszej szkoły z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach kółka matematycznego, rozwijając swoje zainteresowania. Matematyka stała się dla nich nie tylko nauką, ale prawdziwą pasją.

          Podsumowaniem całorocznej pracy był konkurs matematyczny, podczas którego uczestnicy mogli sprawdzić zdobytą wiedzę i umiejętności. Rywalizacja była wyrównana, a poziom konkursu wysoki. Po sprawdzeniu prac wyłoniono laureatów - najlepszych z najlepszych:

        • Matematyka naszą pasją!: Czytaj więcej
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?